I dobiegło końca najważniejsze wydarzenie polskiej społeczności platformy danych Microsoft SQL Server… To było moje już 3 uczestnictwo w tym wydarzeniu. Pierwszy raz brałem udział w SQL Day 2014, za drugim razem w 2016 roku, a trzeci raz miałem okazję w tym roku stanąć nieco po drugiej stronie i starałem się wspomagać organizację konferencji.
Z roku na rok uczestników konferencji jest coraz więcej, w tym roku było ich ponad 800. Z kolei wśród prelegentów można znaleźć znakomite nazwiska nie tylko z Polski, czy Europy, ale także innych kontynentów: http://sqlday.pl/prelegenci-sqlday-2017
W tym roku miałem okazję poznać bliżej długoletnich działaczy Stowarzyszenia i mogę śmiało powiedzieć, że są to ludzie otwarci, sympatyczni i pomocni. Poznałem także wiele wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji konferencji. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za wspólną pracę!
Media społecznościowe nadal huczą po tym wielkim święcie, a na blogach specjalistów można już pomału przeczytać relacje:
http://pl.seequality.net/sqlday-2017-relacja-na-biezaco/
http://sql4you.info/2017/05/18/dzien-po-sqlday/
http://sql4you.info/2017/05/16/sqlday-dzien-1czyli-moja-sesja-iot-duzo-znajomych-osob/
https://www.facebook.com/jcommerce/posts/1367585466610458:0
https://www.facebook.com/SQLDay/posts/1541639565908770:0
Najważniejsza zauważalna zmiana ogłoszona w tym roku to rebranding Stowarzyszenia organizującego konferencję i wspierającego spotkania użytkowników SQL Server w Polsce. Od tej pory zamiast trudnego do wymówienie skrótowca PLSSUG (Polish SQL Server User Group) będziemy stanowić po prostu: (Polish) Data Community. Poza nazwą zmieniło się logo, co także postrzegam jako świetną zmianę. Rebranding był potrzebny i dobrze, że został przeprowadzony w takich okolicznościach.
Jednocześnie zapraszam wszystkich na spotkania lokalnych grup użytkowników. Już za tydzień w Katowicach sesja mojego kolegi i współpracownika Adriana Chodkowskiego poświęcona in-memory OLTP: https://www.meetup.com/PLSSUG/events/240107641/.
Spotkania lokalnych grup są całkowicie darmowe i obfitujące w ciekawą wiedzę. Warto też zastanowić się nad zapisaniem się do Stowarzyszenia, do czego wszystkich zainteresowanych szczerze zapraszam.