SQL Day 2017 is over!

I dobiegło końca najważniejsze wydarzenie polskiej społeczności platformy danych Microsoft SQL Server… To było moje już 3 uczestnictwo w tym wydarzeniu. Pierwszy raz brałem udział w SQL Day 2014, za drugim razem w 2016 roku, a trzeci raz miałem okazję w tym roku stanąć nieco po drugiej stronie i starałem się wspomagać organizację konferencji.
Z roku na rok uczestników konferencji jest coraz więcej, w tym roku było ich ponad 800. Z kolei wśród prelegentów można znaleźć znakomite nazwiska nie tylko z Polski, czy Europy, ale także innych kontynentów: http://sqlday.pl/prelegenci-sqlday-2017
W tym roku miałem okazję poznać bliżej długoletnich działaczy Stowarzyszenia i mogę śmiało powiedzieć, że są to ludzie otwarci, sympatyczni i pomocni. Poznałem także wiele wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji konferencji. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za wspólną pracę!
Media społecznościowe nadal huczą po tym wielkim święcie, a na blogach specjalistów można już pomału przeczytać relacje:
http://pl.seequality.net/sqlday-2017-relacja-na-biezaco/
http://sql4you.info/2017/05/18/dzien-po-sqlday/
http://sql4you.info/2017/05/16/sqlday-dzien-1czyli-moja-sesja-iot-duzo-znajomych-osob/
https://www.facebook.com/jcommerce/posts/1367585466610458:0
https://www.facebook.com/SQLDay/posts/1541639565908770:0

Najważniejsza zauważalna zmiana ogłoszona w tym roku to rebranding Stowarzyszenia organizującego konferencję i wspierającego spotkania użytkowników SQL Server w Polsce. Od tej pory zamiast trudnego do wymówienie skrótowca PLSSUG (Polish SQL Server User Group) będziemy stanowić po prostu: (Polish) Data Community. Poza nazwą zmieniło się logo, co także postrzegam jako świetną zmianę. Rebranding był potrzebny i dobrze, że został przeprowadzony w takich okolicznościach.
Jednocześnie zapraszam wszystkich na spotkania lokalnych grup użytkowników. Już za tydzień w Katowicach sesja mojego kolegi i współpracownika Adriana Chodkowskiego poświęcona in-memory OLTP: https://www.meetup.com/PLSSUG/events/240107641/.
Spotkania lokalnych grup są całkowicie darmowe i obfitujące w ciekawą wiedzę. Warto też zastanowić się nad zapisaniem się do Stowarzyszenia, do czego wszystkich zainteresowanych szczerze zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *